-
Історія школи
-
Спеціалізована школа № 73 І – ІІІ ступенів з поглибленим вивченням української мови, літератури та українознавства має багате минуле. Вона вперше відкрила двері для своїх учнів 1927 року. Спочатку це була трудова початкова школа, яка знаходилась за адресою: Святошино, Берестейське шосе, 14-А (сьогодні це ріг проспекту Перемоги та вулиці Туполева).
На той час приміщення школи нараховувало 4 класні кімнати, 8 класів були залучені до навчально-виховного процесу у дві зміни. Школу відвідували діти працівників заводу «Червоний пролетар» (нині «Атек»), який був шефом школи.
У 1935 році приміщення школи нараховувало вже 7 класних кімнат на 14 класів. Класи були переповненими, приміщень для занять не висьтачало. 2 класи були змушені займатися в третю зміну.
Керівництво верстатобудівного заводу прийняло рішення про будівництво нового приміщення для школи № 73. 1 вересня 1937 року нова будівля прийняла учнів. Школі було залишено номер «73» та одночасно підвищений статус: вона стала середньою школою.
Роки Другої світової війни залишили трагічні шрами і на обличчі нашої школи. У підвальних приміщеннях навчального закладу нацисти розташували штаб гестапо, де у квітні 1942 року були страчені члени підпільної організації верстатобудівного заводу, яка діяла в мікрорайоні Нивки під керівництвом Карташова М. С.
Після звільнення Києва в листопаді 1943 року навчальні заняття відновити було неможливо, оскільки шкільне приміщення потребувало капітального ремонту. Проте керівництву верстатобудівного заводу вдалося відремонтувати довоєнну будівлю школи № 73 і розпочати навчання дітей вже в 1944 – 1945 навчальному році.
У радянську добу серед розлогих дубів на проспекті Перемоги, 86 радо відкривала двері для своїх учнів середня загальноосвітня школа № 73.
Після здобуття Україною незалежності школа № 73 також впевнено крокувала в майбутнє. Згідно розпорядження № 1209 Шевченківської районної у м. Києві державної адміністрації від 01.07.2005 р. середню загальноосвітню школу № 73 було реорганізовано у спеціалізовану з поглибленим вивченням української мови, літератури та українознавства. З 2012 – 2013 навчального року в 10 – 11-х класах існує поділ на філологічну та економічну спеціалізацію.
У нашій школі навчались люди, які впливали на долі інших. Це – Герой Небесної сотні Андрій Мовчан. Меморіальну дошку в честь випускника нашої школи Мовчана Андрія було відкрито 14 травня 2015 року.
- Головна
- Освітній процес
- Структура навчального року 2023-2024
- Освітня діяльність
- Розклад дзвінків
- Розклад уроків 2024-2025 навчальний рік
- Група продовженого дня
- Спеціалізація. Освітня програма
- ДПА
- БЖ закладу
- Заходи
- Критерії оцінювання навчальних досягнень учнів
- Гордість Гімназії
- Моніторингові дослідження
- Протидія булінгу
- Методичний кейс
- Методична рада
- Стратегія розвитку
- Позакласна робота
- Для батьків